23 september – PE Waardegestuurde Instandhouding voor Adviseurs

23 september – PE Waardegestuurde Instandhouding voor Adviseurs

Activiteit van erkende opleider

Op woensdag 23 september 2026 vindt de PE-activiteit Waardegestuurde instandhouding voor Adviseurs plaats. Het betreft een middagsessie in Utrecht.

Hoe stuur je als vastgoedorganisatie concreet op waarde? En hoe vertaal je ambities, doelen en acties naar één samenhangend instandhoudingsplan? In deze training maak je kennis met waardegestuurd instandhouden van vastgoed volgens het gedachtegoed van NEN 8026, in relatie tot NEN 2767 en de RVB BOEI-methodiek.

Tijdens de training leggen we expliciet de verbinding tussen de vastgoedvisie en portefeuillestrategie van de organisatie en het instandhoudingsbeleid. Je gaat zelf aan de slag met het opstellen van een waardenkompas, waarin de verschillende waardeaspecten en belangen tegen elkaar worden afgewogen. Dit waardenkompas kan generiek worden ingezet voor een gehele portefeuille of een deel daarvan, maar ook specifiek worden afgestemd op het toekomstperspectief van één vastgoedobject.

Daarnaast laten we zien dat organisaties die al werken met NEN 2767, conditie- en risicogestuurd onderhoud, in feite al een stevige basis hebben om waardegestuurd te werken. Vanuit die basis wordt inzichtelijk hoe bewuste keuzes kunnen worden gemaakt, bijvoorbeeld om duurzaamheidsambities integraal mee te nemen.

Docent: Johan Smit, Helix Advies B.V.

De activiteit wordt georganiseerd door BOB-KOB.

Meer informatie en aanmelden via deze link.

Heb je vragen over de inschrijving, neem dan contact op met BOB-KOB via 088 425 63 41.

Bekijk hier het jaarprogramma 2026.